What's new

Welcome to Onforum.net - Web and gaming resource community

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Despre webhost

Sonia

Administrator
Administrator
Reaction score
2,423
Website
dozadeblog.ro
Credits
128
Ca tot am cautat zilele astea ca o nebuna o firma de host pentru comunitate care sa NU limiteze conexiunile concurente ,am zis sa vorbesc putin despre firmele hosting cu care am avut eu de a face pana acum .
Sa incep cu cea mai proasta
Cubenode.com
Care e treaba cu cubenode? Mai daca nu ai nevoie de protectie sau de suport e perfect . De miscat ,se misca bine dar daca se intampla ca cineva sa aibe nervi pe tine si sa iti atace site-ul ... nu primesti nici un ajutor . Mie de exemplu mi s-a spus asa " pai daca aveti nevoie de protectie incercati la Ovh ca noi nu avem" ... Iar cu suportul ... pui intrebarea azi si daca ai noroc ti se raspunde maine :))

BlazingFast

Este o firma serioasa ,webhostul se misca bine . Ce nu imi place mie este ca ii apuca mentenata sau lucrarile fix cand iti e lumea mai draga ,in mijlocul zilei sau seara cand ai multi vizitatori pe forum ..
Suportul este foarte bun ,raspund repede . Iar cand ii intrebi de ce ai site-ul picat la ore de varf ,ti se raspunde ca daca acum au aparut problemele ,acum le rezolvam . Bun ,pot sa inteleg asta daca se intampla o data pe luna hai de doua ori ... dar cand devine obicei nu pot sa mai inteleg ...

Namecheap
Ieftin ,suport foarte rapid , dar sa zicem ca e potrivit doar pentru proiecte mai micute .. site de prezentare , blog ,poate chiar un forum ..dar doar pana il pui pe picioare ...

Hostico

Sunt seriosi , suportul e rapid dar pentru xenforo consider ca nu e potrivit . Au limita in ceea ce priveste conexiunile concurente ,mai precis 15 . Cand le-am spus ca asta este o problema pentru mine si ca forumul meu are probleme din aceasta cauza mi-au spus ca singura varianta pentru mine ar fi un vps ... Ce sa fac eu cu un vps cand forumul nu are nici macar 1 an si am cca 350 conturi inregistrate pana in acest moment. Nu s-ar justifica cheltuiala cu un vps .... Acesta a fost si motivul pentru care am renuntat la ei .

Namebox

Nu pot sa spun prea multe despre ei. Au un suport ok , raspund cat de cat repede la solicitari , au datacenter si in Romania si in Germania ,nu au limita cand vine vorba de conexiuni concurente .
Ramane de vazut daca voi mai avea probleme cu forumul sau nu , abia atunci imi pot forma o parere .

Voi ce experiente ati avut cu firmele de hosting?

ZaraZa

SuperModerator
SuperModerator
Reaction score
259
Credits
100
HZone

Despre această firmă nu mi s-a făcut nici o părere bună timp de o lună :))
Pe lângă faptul că nu oferă o protecție decentă mai și îi apucă să facă mentenanță în timpul zilei :)))
La serviciul cel mai ieftin (chiar devine practic imposibil de folosit.)
Pentur un proiect mai serios, nu recomand această firmă
PS: Propria părere!

Sonia

Administrator
Administrator
Reaction score
2,423
Website
dozadeblog.ro
Credits
128
HZone

Despre această firmă nu mi s-a făcut nici o părere bună timp de o lună :))
Pe lângă faptul că nu oferă o protecție decentă mai și îi apucă să facă mentenanță în timpul zilei :)))
La serviciul cel mai ieftin (chiar devine practic imposibil de folosit.)
Pentur un proiect mai serios, nu recomand această firmă
PS: Propria părere!
Sper sa nu zic prostii dar parca de ăștia am auzit ca fura resursele uploadate pe serverele lor.. HP, svf... Dar nu sunt singura, sper sa nu confund...

ZaraZa

SuperModerator
SuperModerator
Reaction score
259
Credits
100
Sper sa nu zic prostii dar parca de ăștia am auzit ca fura resursele uploadate pe serverele lor.. HP, svf... Dar nu sunt singura, sper sa nu confund...
Încă și mai bine :D
Am uploadat un server filles, ce sigur nu etse pe net și nu l-am dat la nimeni :D
o să văd dacă va apărea undeva :)))

ZaraZa

SuperModerator
SuperModerator
Reaction score
259
Credits
100
Ca de obicei, te-a mâncat pe tine în c*r😂
Păi așa o să și văd dacă va apărea ceva acolo sau nu :D
Oricum sunt în căutarea unui server fille gata :D )))cu drop, și etc )) să fie așa de distracție )) dar totuși să fie cât de cât stabil

Sonia

Administrator
Administrator
Reaction score
2,423
Website
dozadeblog.ro
Credits
128
Doar de distracție as intra și eu 😂 sa ma mărit sa divorțez etc 😂 hai ca deviem de la subiect și trebuie sa ne dam warn după 😒

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8